top of page
elinde defter tutan bir psikolog hastasını tedavi ediyor

HAKKIMDA

FATMA SUBAŞI

Psikolojik Danışman

Psikolojik Danışman Fatma SUBAŞI 17 Aralık 1995 Konya’da doğdu.

Lisans eğitimini Ufuk Üniversitesi’nde tamamlamıştır. İkinci lisans eğitimini de İstanbul Üniversitesi çocuk gelişimi bölümünde tamamlamıştır.

Çalışmalarına özel sektörde devam etmektedir.

Tamamlayıcı eğitimleri olan Başkent Üniversite’nden aile danışmanlığı – oyun terapisi, masal terapisi, objektif testler ve resim analizi ve eğitim danışmanlığı eğitimlerini tamamlamıştır. Cised’den cinsel terapi ve çift terapisi eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneğinden BDT eğitimi almıştır. Samsun Üniversitesinden Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri uygulayıcı eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

İstanbul Gedik Üniversitesi kısa süreli çözüm odaklı terapi uygulayıcı eğitimini ve kriz travma ve kayıp-yas terapisi uygulayıcı eğitim programını başarıyla tamamlamıştır.

Çeşitli televizyon ve radyo programlarına konuk olmuştur. Dergide ve çeşitli bloglarda köşe yazarlığı yapmaktadır.

Kurucusu olduğu Fatma Subaşı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde danışmanlık hizmetini sürdürmektedir.

Aldığı Eğitimler

Başkent Üniversitesi Aile ve Çift Terapisi Eğitimi
EFTA (European Family Therapy Association) – Avrupa Aile Terapisi Derneği

Prof . Dr Başaran Gençdogan Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi
Uzman Psikolojik Danışman Ramazan Aydın
Travma Yas Terapi


Başkent Üniversitesi
Dr.Alp Karaosmanoğlu, Şema Terapi Eğitimi

Türk Psikologlar Derneği, Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

Yrd. Doç. Dr. Özlem Sertel Berk, Gevşeme Teknikleri Eğitimi

İstanbul Gedik Ünivesitesi
MMPI (Minnesota Cokyönlü Kişilik Envanteri) Eğitimi

Nilüfer Devecigil , Çocuk Merkezli Oyun Terapisi Eğitimi

Denver II Gelişim Tarama Testi
Türk Psikologlar Derneği

İstanbul Gedik üniversitesi
Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğiti

Benim Yaklaşımım
Daha mutlu, güçlü insanlar

Danışmanlar, bazılarının helikopter görüşü dediği şeyi uzaktan görme ve zor durumlara yeni bir ışık tutma yeteneğine sahiptir. Çoğu zaman zor kararlarda ses getiren bir tahta görevi görebilir, becerileri keskinleştirmeye yardımcı olabilir ve motive edebilirler.

logo
logo
kadın vector çizim
genç kız vector çizim

Bireyin kendini tanıması, farkındalık kazanması, kendini geliştirmesi, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretebilmesi adına danışan ve danışman arasında gerçekleşen gizlilik esasına uygun profesyonel bir yardım sürecidir.

Aile içi problemlerin etkili bir biçimde ele alınması, aile içinde yaşanan çatışmaların çözümlenmesi gibi konularda profesyonel bir destek alınması gerekebilir. Aileler son dönemlerde aile içi yakın ilişkilerin çalışıldığı danışmanlık hizmetine daha sıcak bakmakta ve aile danışmanlığı son yıllarda giderek artan bir öneme sahip olmaktadır.

Çift ve ilişki terapisi; değişim ve gelişimi sağlamak adına, aileler ve çiftler arasındaki yakın ilişkinin çalışıldığı, psikoterapinin bir dalıdır.

Ergenlik çocukluktan erişkinliğe geçiş dönemi olarak tarif edilen hem fizyolojik hem de psikolojik olarak değişimlerin yaşandığı bir süreçtir. Bu geçiş döneminde ergenler fizyolojik, psikolojik ve sosyal ilişkilerde büyüme ve olgunlaşmayla ilgili yoğun değişimler yaşar. Bu değişim ve gelişim evrelerinin sağlıklı bir biçimde tamamlanabilmesi adına uzman birinin desteğine ihtiyaç duyulabilir.

yaşlı kadın vector çizim

Ebeveynlerin çocuklara yaklaşımı her gelişim dönemi için farklı ve çocukları incitmeyecek yollar ile olmalıdır. Bu nedenle belli bir yol ve harita çizemeyen ebeveynler ise ebeveyn danışmanlığı hizmeti ile destek alabilir ve çocuklarının gelişimlerine olumlu bir yönde gerçekleşmesine yardımcı olabilirler.

aile vector çizim

Evlilik öncesi danışmanlık, eş adaylarına evliliğe hazırlık aşamasında yardımcı olmayı ve sağlıklı bir evlilik oluşturmak adına önerilerde bulunmayı amaçlayan uygulamalardır. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetleriyle, eş adaylarına evlilik sürecinde meydana gelebilecek sorunlar hakkında bilgi verilebilmekte ve bu sorunlara karşı geliştirilebilecek çözüm yollarıyla ilgili yardımcı olunabilmektedir.

erkek vector çizim

Aile içerisinde yaşanan anlaşmazlıkların çözüme kavuşması ve daha güçlü olması için desteklemek, eğer çiftlerden biri boşanmakta kararlıysa her iki tarafı da şartları kabul etmeye hazırlamak ve bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatmalarında yardımcı olmaktır.

genç çocuk vector çizim

Eğitim Koçu doğru sorularla öğrencilerin kendini sorgulamasına ve bir hedef koymasına şu sorularla yardımcı olur; Ne istiyorum? Ne yapabilirim? Hedeflerim ne? Zayıf ve güçlü yanlarım neler? Nereden başlayacağım? Kendime güvenim ne kadar? Hangi mesleği istiyorum? İşimi severek yapabilecek miyim? Sorumluluklarımı biliyor muyum? Gibi soruları öğrencilerin kendine sormasını sağlar ve öğrenciler bunu araştırırlar.

Kariyerimizi hayatınızı
iyileştirmeye adadık 

Uzman Psikolojik Danışman ile bire bir çalışmak, en büyük hedeflerinizi belirlemenize ve onlara ulaşmanıza yardımcı olabilir. Danışmanlarımız, kariyerlerinde, ilişkilerinde ve yaşam kalitelerinde dikkate değer değişikliklerle sonuçlanan, düşüncelerine meydan okumalarına yol açan önemli atılımlar yaşarlar.

logo

Hedefinizi Belirleyin

En güzel zamanlarınızı anlatarak tekrar o günlere gideceğiniz bir sürece girdiğinizi unutmayın.

soru işareti logo

Cevapsız Sorunuz Kalmasın

Sizleri ilgiyle, özenle dinleyerek aldığımız profesiyonel eğitimle sorduğunuz her soruya, probleme en detaylı cevabı veriyoruz.

terazi logo

Dengeyi Bulun

En iyi durumu yakalayana kadar sizin yanınızdayım.

kalp logo

Nefesinizi Hissedeceksiniz

Kısa bir sürede nefes aldığınızı hissedeceğimizin garantisini veriyorum.

ele ele tutuşan iki el

Sayılarla
Danışmanlıklarım

Danışmanlık sürecinde başarı, kişinin kendisiyle olan ilişkisini ve hayattaki hedeflerini gerçekleştirme becerisini arttırmakla ilgilidir. Danışmanlar, danışanlarının benzersiz durumlarını ve hedeflerini anlamak için çeşitli yöntemler kullanırlar. Bu süreçte sayılar kadar önemli olan şey, danışanın özgünlüğü ve kendi benzersiz başarı ölçütleridir.

bottom of page