top of page
eli kalem tutan bir çift kadın eli

Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz, senin benzersiz hikayene ve ihtiyaçlarına özel olarak tasarlandı. Seninle birlikte çalışarak, kendini daha iyi anlamanı, içsel kaynaklarını keşfetmeni ve sorunlarını ele almanı sağlayacak özel terapi yöntemleri kullanıyoruz. Senin için en uygun terapi yöntemleri arasında bilişsel-davranışçı terapi, çözüm odaklı terapi ve psikanaliz gibi yaklaşımlar bulunuyor. Amacımız, senin yaşam kaliteni artırmak ve seni daha mutlu bir hayat sürdürmen konusunda desteklemek. Kendine ve ilişkilerine dair yeni bir perspektif kazanmana yardımcı olmak için, profesyonel bir danışmanlık desteği sunuyoruz.

logo

Eğitim Koçu doğru sorularla öğrencilerin kendini sorgulamasına ve bir hedef koymasına şu sorularla yardımcı olur; Ne istiyorum? Ne yapabilirim? Hedeflerim ne? Zayıf ve güçlü yanlarım neler? Nereden başlayacağım? Kendime güvenim ne kadar? Hangi mesleği istiyorum? İşimi severek yapabilecek miyim? Sorumluluklarımı biliyor muyum? Gibi soruları öğrencilerin kendine sormasını sağlar ve öğrenciler bunu araştırırlar.

logo

Evlilik öncesi danışmanlık, eş adaylarına evliliğe hazırlık aşamasında yardımcı olmayı ve sağlıklı bir evlilik oluşturmak adına önerilerde bulunmayı amaçlayan uygulamalardır. Evlilik öncesi danışmanlık hizmetleriyle, eş adaylarına evlilik sürecinde meydana gelebilecek sorunlar hakkında bilgi verilebilmekte ve bu sorunlara karşı geliştirilebilecek çözüm yollarıyla ilgili yardımcı olunabilmektedir.

zihin sağlığı logo

Bireyin kendini tanıması, farkındalık kazanması, kendini geliştirmesi, problemlerini tanımlaması ve çözüm yolları üretebilmesi adına danışan ve danışman arasında gerçekleşen gizlilik esasına uygun profesyonel bir yardım sürecidir. Bireyin getirdiği probleme ve amaca yönelik psikolojik destek ve teknikler kullanılır.

çift logosu

Aile ve çift terapisinde amaç, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin ve gelişiminin sağlanmasıdır. Hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi hedeflenmektedir.

logo

Dünya genelinde birçok ülkede popüler olarak faydalanılan ebeveyn danışmanlığı çocukların yaşamları boyunca kullanacakları davranış kalıplarının oluşmasında büyük etkilere sahiptir. Ebeveynlerin çocuklara yaklaşımı her gelişim dönemi için farklı ve çocukları incitmeyecek yollar ile olmalıdır. Bu nedenle belli bir yol ve harita çizemeyen ebeveynler ise ebeveyn danışmanlığı hizmeti ile destek alabilir ve çocuklarının gelişimlerine olumlu bir yönde gerçekleşmesine yardımcı olabilirler.

logo

Fatma SUBAŞI Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak önceliğimiz, aile içerisinde yaşanan anlaşmazlıkların çözüme kavuşması ve daha güçlü olması için desteklemek, eğer çiftlerden biri boşanmakta kararlıysa her iki tarafı da şartları kabul etmeye hazırlamak ve bu süreci en sağlıklı bir şekilde atlatmalarında yardımcı olmaktır.

aile logo

Aileler son dönemlerde aile içi yakın ilişkilerin çalışıldığı danışmanlık hizmetine daha sıcak bakmakta ve aile danışmanlığı son yıllarda giderek artan bir öneme sahip olmaktadır. Fatma SUBAŞI Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi olarak ailelerin içinde bulunduğu bu zor süreçte, aile bireylerinin iletişim çatışmalarının kaynağını görebilmeleri ve çatışmaları çözebilmeleri konusunda yardımcı olmaktayız.

ergen logo

Ergenlere yönelik danışmanlık hizmetlerinin en önemli yararlarından biri de ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek ve kişilik oluşumunu olumsuz etkileyebilecek problemlerin zamanında ve büyümeden atlatılmasına imkan sağlamasıdır. Zorluk yaşanılan ergenlik dönemi için profesyonel destek alınması zorlu geçen sürecin verimli ve sağlıklı bir biçimde geçirilmesini kolaylaştırır.

eli kalem tutan bir çift kadın eli
psikolog fatma subaşı

Fatma SUBAŞI

Psk. Dan. Fatma Subaşı, Lisans eğitimini Ufuk Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümünü başari ile  tamamlamıştır.İstanbul Üniversitesi çocuk gelişimi bölümünde okul hayatına devam etmektedir.

Psk. Dan. Fatma Subaşı mesleki çalışmalarına ise şu an Fatma Subaşı Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi'nde devam etmektedir.

bottom of page